Мени
Вашата кошничка

Едукативен постер - Букви

Едукативен постер - Букви
Едукативен постер - Букви

Нова серија на илустрирани едукативни постери како дел од едицијата „Учење низ игра со Феникс“.
Области:
1. Букви
2. Броеви
3. Годишни времиња
4. Овошје
5. Зеленчук
6. Домашни животни
7. Шумски животни
8. Зоолошка градина
Димензии: 50 x 70 cm
Изработка: пластифицирани, со две метални лајсни
Пакување: секој постер индивидуално спакуван во украсна кутија

Напиши мислење

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да напишете миселње
  • Залиха: Достапно
  • Код: POS001
  • Димензии: 0.00cm x 48.00cm x 68.50cm
  • Година на издавање: 2019
  • Бр. на страници: 1
  • Јазик: македонски
Прегледи: 1869
150.00 ден.